„Autovici“ Valstybės sienos apsaugos tarnybai parūpino išskirtinį aviacinių degalų automobilį

Oficiali „Opel“ ir „Peugeot“ automobilių atstovė Lietuvoje supaprastinto atviro konkurso būdu pagal Vidaus saugumo fondo 2014–2020 m. programą Valstybės sienos apsaugos tarnybai pardavė naują specialų „Peugeot Boxer“ aviacinių degalų automobilį su pylimo įranga. Automobilis bus skirtas gabenti sraigtasparnio degalus į jo nusileidimo vietą.

Jame sumontuota įranga pritaikyta gabenti aviacinius degalus. Dėl to su sraigtasparniu bus galima vykdyti ilgesnes operacijas – nereikės grįžti kuro pildytis į bazę.
Šis „Peugeot Boxer“ išsiskiria sustiprinta pakaba ir padidinta keliamąją galia. Automobilis pritaikytas ir perdarytas pagal Valstybės sienos apsaugos reikalavimus: parinkta tinkamiausia spalva, standartiniame krovininiame mikroautobuse įrengta papildoma darbo vieta ekipažui bei atskiras skyrius degalų talpyklai (TTAVIO920-4K su dviejų pakopų mobiliu filtru FG-300X2).

Automobilio krovininėje dalyje sumontuota platforma, kurios dėka aviacinių degalų talpykla gali būti išimama vos dviejų asmenų pagalba – mobili talpykla tuščia sveria apie 280 kg.
Ant stogo įrengta metalinė aikštelė, patogi stebėjimams bei tebemetrinėms antenoms laikyti.

Erdviojo „Peugeot Boxer“ viduje sumontuotos racijos, švyturėliai, garsinės signalizacijos, balso stiprinimo įranga, navigacijos sistema, video registratorius, SMMRS ryšio terminalas su antena. Automobilis paženklintas Valstybės sienos apsaugos bei Vidaus saugumo tarnybos logotipais.

Mobili degalų talpykla su pylimo apskaitos įranga ir mobilus degalų filtravimo įrenginys pagal jungtinės veiklos sutartį buvo tiekiami iš bendrovės „Aumonda“.