Galingas sportinis „Peugeot 308 GT“ nuo šiol – ir universalaus modelio

Post thumbnail

Europos metų automobiliu išrinktas „Peugeot 308“ turės sportinę versiją GT. Tai bus ne tik hečbekas, bet ir universalaus kėbulo variantas.

Metų pabaigoje prekyboje pasirodysiantis 308 GT tarp mažųjų automobilių klasės universalų bus vienas iš greičiausių. Tai vienas iš staigesnių „Peugeot“ modelių šalia sportiškojo RCZ.

Neskaitant net 202 arklio galių ir 285 Nm sukimo momento 1,6 litro THP turbininio benzininio variklio, galima rinktis 2 litrų „BlueHDi“ 178 arklio galių ir net 400 Nm dyzelinį variklį, kuris kartu su naujos kartos 6 pavarų EAT6 automatine pavarų dėže užtikrina net tik sportiškumą, bet ir ypač mažas, vos 4 l/100 km vidutines degalų sąnaudas ir 103 g/km CO2 išlakas.

Su benzininiu varikliu 308 GT iki 100 km/val. įsibėgėja vos per 7,5 sekundės. Siekiant užtikrinti maksimalų važiavimo malonumą, 308 GT pakaba turi specialius sportinius parametrus, kad derėtų su galingais „Euro 6“ normas atitinkančiais varikliais. Automobilio inžinieriai yra pasiekę ypatingą galios ir svorio santykį: tik 5,85 kg vienam arklio galios vienetui.

Iš išorės 308 GT modelį galima atpažinti iš „Full-LED“ žibintų, priekinio buferio su didelėmis oro angomis, ypatingų 18 colių lietųjų ratlankių, žemesnės pakabos ir dviejų išmetamųjų vamzdžių. Prabangos suteikia dinamiškai užsidegantys LED posūkių žibintai, dar labiau pabrėžiantys GT modelio technologinį identitetą. Interjere išsiskiria centrinis pultas su dideliu jutikliniu ekranu, prabangios oda dengtos sportinės sėdynės, mažas sportinis vairas ir kelios sportiškumą pabrėžiančios aliumininės detalės su raudonos spalvos rodmenų apšvietimu.

Naujas 308 GT yra pirmas „Peugeot“ asortimento automobilis, kuriame liūto logotipas nuo variklio dangčio perkeltas ant apdailos grotelių. Jis, žinoma, turi GT versijos monogramą.

Iš naujų vairavimo pagalbos sistemų naudojama „Driver Sport Pack“, kuri leidžia nustatyti tokius variklio parametrus: variklio triukšmo stiprintuvą; rodmenų ekrane – variklio galią ir sukimo momentą, turboslėgį ir pagreičio jėgą; vairo stiprintuvo tikslumą ir jautrumą, akceleratoriaus pedalo ir EAT6 pavarų dėžės jautrumą.

Papildomai galima užsisakyti „Driver Assistance Pack“, kuriame yra dinaminis greičio ribotuvas, „Emergency Collision Alert“ sistema, informuojanti apie susidūrimo pavojų, ir „Emergency Collision Braking“ sistema, kuri kilus susidūrimo pavojui užtikrina efektyvų staigų stabdymą. Įrangai priklauso ir „Blind Sport Monitoring“ tamsaus kampo įspėjimo sistema bei automatinė parkavimo sistema „Park Assist“.

308-asis yra vienas iš populiariausių „Peugeot“ modelių. Jų nuo rugpjūčio pabaigos parduota jau daugiau nei 146 000 vienetų. Europos automobilių žurnalai „Peugeot 308“ išrinko 2014-ųjų metų automobiliu, „Top Gear“ šį modelį yra apdovanojęs titulu „Žaliausias Baltijos šalių automobilis“.

Papildoma informacija:

info@peugeot.ee

www.peugeot.lt