„Ignitis ON: Pažink Lietuvą!“ Elektromobilių lenktynės 2021

Post thumbnail

Penktadienį, birželio 18 dieną Europos aikštėje Vilniuje susirinko net 30 elektromobilių, kurie startavo “Elektromobilių lenktynėse 2021” su tikslu įveikti ilgiausią atstumą.

30 startavusių automobilių buvo išskirstyti į tris kategorijas pagal baterijų dydį. 
Kuo šios varžybos skiriasi nuo įprastų?

„Ignitis ON: Pažink Lietuvą!“ varžybose jokios trasos nėra. Dalyviai elektromobiliais turi važiuoti viešais keliais norimu maršrutu ir per 6 valandas įveikti kaip įmanoma didesnį nuotolį. Tarpiniai finišai du: šalia Vilniaus įsikūrusioje ABB gamykloje po valandos važiavimo ir Kauno LEZ esančioje „Hella“ gamykloje dar po dviejų valandų kelionės.

Ekipažai patys turėjo susidaryti strategiją ir pasirinkti geriausią maršrutą, kuriuo būtų galima laiku, nevėluojant pasiekti tarpinius finišus ir įveikti kaip įmanoma daugiau kilometrų. Itin svarbu buvo susiplanuoti įkrovimą, mat laukimo laikas prie įkrovimo stotelės nebus išskaičiuojamas iš galutinio rezultato. Ekipažams buvo duotos 6 valandos važiavimui, du tarpiniai finišai, per tą laiką jie turi pravažiuoti kuo didesnį atstumą ir įsikrauti savo elektromobilius. 18 val. vakaro „Ignitis ON: Pažink Lietuvą!“ varžybos finišuos Druskininkuose. (Straipsnis 15min.)

Iš viso šiose varžybose dalyvavo net 6 “Peugeot” automobiliai iš kurių net 4 savo klasėje įveikė didžiausią atstumą ir užėmė pirmas 4 vietas!

Video

Skaitykite daugiau:

https://www.15min.lt/gazas/naujiena/autosportas/vilniuje-startavo-septintosios-ignitis-on-pazink-lietuva-elektromobiliu-varzybos-25-1522800

https://www.delfi.lt/auto/laisva-pavara/elektromobiliu-varzybose-toliausiai-nuvaziavo-audi-e-tron-gt-peugeot-e-208-ir-fiat-500-la-prima.d?id=87508151

https://www.lrytas.lt/auto/autosportas/2021/06/18/news/elektromobiliu-lenktynese-galingasis-porsche-taycan–19788940/

Nuotraukos: Vytautas Pilkauskas