„Peugeot“ indėlis į taupią ateitį

Post thumbnail

Šią savaitę „Peugeot“ Paryžiuje prasidedančioje automobilių parodoje pristato naują 508-ąjį ir sportinį 308 GT modelius, sedaną ir miesto ateities visureigį. Taip pat visuomenei bus pristatomi nauji, ypač ekologiški varikliai ir dar efektyvesnės pavarų dėžės.

Naujieji „Peugeot“ modeliai pasižymi gerokai mažesnėmis degalų sąnaudomis – Paryžiuje pristatomas „208 2L Hybrid Air“ sunaudoja tik du litrus šimtui kilometrų, galingasis sportinis 202 arklio galių 308 GT apsiriboja vidutiniškai keturiais litrais degalų.

Naujasis 508 yra gerokai prabangesnis nei ankstesnis modelis, pakeista jo priekinė dalis. Automobilis papildytas naujomis technologijomis: paleidimas be rakto, „Full-LED“ priekiniai žibintai, atbulinio vaizdo kamera, parkavimo pagalba, 4 zonų klimato kontrolės įrenginys ir tamsaus kampo stebėjimo sistema. Praplėstas ir 508-ojo modelio variklių pasirinkimas.

Europos metų automobiliu išrinkto „Peugeot 308“ sportinė versija GT tarp hečbeko ir modelių su universaliu kėbulu taps vienu iš greičiausių gatvės automobilių mažos vidurinės klasės universalų klasėje. Galima rinktis 202 AG benzininį ir 178 AG dyzelinį variklį. Pirmasis žada įsibėgėjimą iki 100 km tik per 7,5 sekundės.

Koncepcinis automobilis „Peugeot Exalt“ Paryžiaus automobilių parodoje puikuojasi naujomis medžiagomis. „Peugeot“ siūlo įspūdingą ateities sedano versiją ir tęsia tai, ką pradėjo 2012 m. Paryžiuje pristatytas koncepcinis „Onyx“. „Exalt“ kėbulą meistrai sukūrė rankomis, o salonas įrengtas iš pakartotinai perdirbtų medžiagų.

„Peugeot“ miesto visureigių ateitį rodo koncepcinis „Quartz“, kurį charakterizuoja sportiška ir dinamiška išorė. Be to, automobilio salonas yra funkcionalus ir kupinas vairuotojui talkinančių aukštųjų technologijų. Net iki pusės tūkstančio arklio galių pasiekiantį hibridinį „Quartz“ traukia vienas 1,6 litro THP 199 kW (270 AG) vidaus degimo ir du (85 kW) elektriniai varikliai, kurie energijos semiasi iš 400 V akumuliatoriaus.

Taip pat „Peugeot“ publikai pristatys galingąjį 2008 DKR, su kuriuo po 25 metų pertraukos bus dalyvaujama kitąmet Pietų Amerikoje vyksiančiame Dakaro ralyje.