„Peugeot“ patarimai vairuotojams iškritus pirmajam sniegui

Post thumbnail

Lietuvoje iškritus pirmajam sniegui, o oro temperatūrai naktimis nukritus žemiau nulio, iškyla pirmieji vairuotojų rūpesčiai su žiemai neparuoštais automobiliais. Kaip dabar paruošti automobilį, kai artėja tikroji žiema?

„Prieš ateinančius didesnius šalčius reikėtų padaryti 3 esminius dalykus – patikrinti akumuliatorių, skysčius ir pasirūpinti geru matomumu“, – skelbia „Peugeot“ automobilių platintoja Baltijos šalyse „KW Bruun Baltic“.

Siekiant išvengti variklio paleidimo problemų, reikėtų apsilankyti autorizuotame servise ir patikrinti akumuliatoriaus būklę. Tai šiek tiek nepatogu ir gali kiek užtrukti, bet kur kas blogiau bus likti kelyje ir laukti pagalbos siaučiant žvarbiam vėjui. Nuo akumuliatoriaus priklauso viso automobilio elektronikos sistema, tad reikėtų vengti patiems išiminėti akumuliatorių, ypač jaunuose automobiliuose, o kraunant jį ‒ labai kruopščiai laikytis naudotojo instrukcijoje pateiktų nurodymų.

Svarbiausias skystis automobilyje yra degalai. Prasidėjus pirmiesiems šalčiams, ypač dėmesingiems reikėtų būti dyzelinių automobilių savininkams. Degalinių tinklai jau išvežiojo po degalines pereinamojo laikotarpio degalus, tad pildami kurą galime būti ramūs. Kai spustelės rimtesni šalčiai, reikia atminti, kad negalima naudoti vasaros metui pritaikyto dyzelinio kuro, nes tokia sistema, net ir naujame automobilyje, gali neužsivesti.

Be vasarinių degalų, nemažai problemų gali kelti ir vasarinis langų apiplovimo skystis. Jei skystis jau užšalęs, reikėtų pastatyti automobilį uždaroje patalpoje, kad skystis atšiltų ir tuomet jį visą išnaudoti bei pripilti neužšąlančio langų ploviklio. Sušalus skysčiui, taip pat kyla pavojus, kad gali būti nukentėjęs langų plovimo skysčio siurblys. Tokiais atvejais pagalbos teks ieškoti remonto dirbtuvėse.

Paskutinis paprastas ir labai svarbus dalykas, ruošiantis žiemai, yra gero matomumo užtikrinimas. Pavyzdžiui, reikėtų kasmet pakeisti langų valytuvus – geriausiai rudenį, kai labai svarbu būti matomam ir pačiam gerai matyti. Automobilyje reikia turėti ledų grandiklį, šepetį sniegui valyti ir kitų praktiškų priemonių, pvz.: specialias ledo šalinimo priemones, kurios gali padėti pašalinti ledą ir nuo priekinių žibintų. Tie, kurie juda toliau nuo didelių miestų, galėtų vežiotis ir nedidelį sniego kastuvą.

Visa tai vertėtų padaryti pareigingiems vairuotojams, kurie vasarines padangas jau pakeitę į reikalavimus atitinkančias žiemines.