Peugeot Pure Tech – geriausias 2017 metų variklis

Post thumbnail

Vakar Vokietijos mieste Štutgarte įvyko 19-oji geriausio metų variklio paskelbimo ceremonija „Engine of the Year“, kurios metu tarptautinė automobilių žurnalistų komisija benzininių variklių nuo 1 iki 1,4 litro tūrio kategorijoje geriausiu išrinko 1,2 litrų talpos trijų cilindrų turbo variklį „Peugeot Pure Tech“.
„Group PSA“ transmisijos ir važiuoklės tobulinimo skyriaus viceprezidento Kristiano Šapel komentaras: „Premijos suteikimas patvirtina mūsų benzininių variklių kokybę ir produktyvumą. Mes pratęsiame savo vidaus degimo variklių optimizavimą, kad jie būtų efektyvesni ir ekologiškesni.“

Komisija vertina variklius pagal įvairiausius kriterijus: kuro sąnaudos, sklandus veikimas, galingumas, triukšmo lygis, komfortas važiuojant. „Peugeot“ variklis nusipelnė pagyrimo dėl savo našumo veikiant žemais apsisukimais. Nuolatinis „Pure Tech“ variklių tobulinimas leidžia „Peugeot“ užimti emisijos CO2 lyderio pozicijas Europoje ir užtikrina mažiausias kuro sąnaudas keliuose automobilių segmentuose. Jėgos šaltinis yra dviejų versijų: galingumas 110 ir 130 arklio jėgų. Varikliai „Pure Tech“ 110 ir 130 naudojami 208, 308, 2008, 3008 ir 5008 Peugeot modeliuose, taip pat kituose „Group PSA“ automobiliuose.
Nuo išleidimo į rinką 2014 metais Prancūzijos ir Kinijos gamyklose buvo pagaminta daugiau kaip 850 000 vienetų tokių variklių.

Prizą už geriausią metų variklį skiria britų žurnalas „Engine Technology International“. Komisiją sudaro 58 žurnalistai iš 32 šalių.