PEUGEOT PureTech turbo benzininis variklis laimėjo „Geriausio metų variklio“ titulą

Post thumbnail

Vakar „Engine of the Year“ baigiamajame renginyje, kuris vyko Vokietijos mieste Štutgarte, buvo išdalinti „Metų variklio“ titulai. Jau ketvirtus metus iš eilės tarptautinė žiuri, kurią sudaro apie automobilius rašantys žurnalistai, geriausiu benzininiu 1–1,4 litro tūrio varikliu išrinko 1,2 litro trijų cilindrų turbo benzininį variklį PEUGEOT PureTech.
GROUPE PSA pateikė 210 paraiškų gauti patentus savo benzininiams trijų cilindrų varikliams. Naujos kartos €6.2 PEUGEOT PureTech variklis produktyvesnis ir efektyvesnis. Palyginus su ankstesnės kartos varikliais, kuro sąnaudos sumažėjo 4 %, optimizavus turbininį pripūtimą, padidėjo variklio reakcijos greitis. Kietųjų dalelių filtras (GPF) padėjo sumažinti emisiją iki 75 % ir įvykdyti ES reikalavimus, įsigaliosiančius trejais metais vėliau, t. y. 2020 metais.
Naujos kartos €6.2 PEUGEOT PureTech varikliai pradėti naudoti 2017 metų rudenį, kai rinkoje pasirodė atnaujintas PEUGEOT 308 modelis. 110 ir 130 arklio galių varikliai komplektuojami 208, 308, 2008, 3008 ir 5008 Peugeot modeliuose, o taip pat ir kituose GROUPE PSA automobiliuose.
Šiuo metu variklis gaminamas Prancūzijos ir Kinijos gamyklose, bet 2019 metais gamyba bus pradėta taip pat Lenkijoje, o 2020 metais – ir Vengrijoje.
Rinkdama geriausią variklį žiuri vertina pačius įvairiausius kriterijus: kuro sąnaudas, veikimo sklandumą, galingumą, triukšmo lygį, komfortą važiavimo metu. PEUGEOT variklis nusipelnė pagyrimo dėl produktyvumo, ir būtent veikiant žemomis apsukomis. PEUGEOT nuolatos tobulina PURE TECH variklius ir pagal CO2 emisiją užima lyderio pozicijas Europoje bei užtikrina mažiausias kai kurių automobilinių segmentų kuro sąnaudas.

Geriausio metų variklio prizą skiria Britanijos žurnalas ENGINE TECHNOLOGY INTERNATIONAL. Žiuri sudaro 58 žurnalistai iš 32 šalių.