„Peugeot“ šį savaitgalį Anglijoje vyksiančiame „Goodwood“ greičio festivalyje pristatys naują sportinį automobilį „308 GTi“

Post thumbnail

„Peugeot Sport“ inžinierių sukurtas trečias po „Peugeot RCZ R“ ir „208 GTi“ sportinis modelis, hečbekas „Peugeot 308 GTi“, turi 1,6 litro turbininį variklį, kurio galingumas, priklausomai nuo parametrų, yra 270 arba 250 AG.

270 AG variantas pasižymi rekordiniu galios ir svorio santykiu – 4,5 kilogramo vienai arklio galiai. Nuo nulio iki šimto kilometrų greitį jis pasiekia per šešias sekundes, kilometrą įveikia per 25,3 sekundes.

Galingesnis „308 GTi“ turi „Torsen“ diferencialą ir 19 colių „Carbone“ ratlankius. Jo kėbulą dengia juodos ir raudonos spalvų kombinacija. Iš viso galima rinktis iš šešių prabangių spalvų.

„308 GTi“, palyginti su GT modeliu, yra 11 mm žemesnis, automobilio priekinę dalį puošia didesnės oro angos, šonuose – platesnės detalės. Automobilio vidus, kaip ir išorė, atrodo sportiškai.

„308 GTi“ sunaudoja vidutiniškai šešis litrus degalų šimtui kilometrų ir savo klasėje, kaip ir dauguma kitų „Peugeot“ automobilių modelių, pasižymi bene mažiausiomis CO2 išlakomis (139 g/km).

Be „308 GTi“, „Peugeot“ Anglijoje vyksiančiame greičio festivalyje pirmą kartą Europoje pristatys ir hibridų segmento ribas kertantį 500 arklių galių superautomobilį „Peugeot 308 R Hybrid“.

„Peugeot“ sportinių automobilių serijoje GT reiškia galingus variklius, GTi – dar ir galingesnę įrangą, geresnius parametrus ir „GT Line“ sportišką dizainą bei puošnias detales. Nuo „205 GTi“ išleidimo „Peugeot“ yra pardavusi daugiau nei 800 000 sportinių automobilių.

Video : https://youtu.be/YIbyjZTopq4