Peugeot Ženevos automobilių parodoje – krosoveriai ir ekologinės technologijos

Post thumbnail

Ženevos automobilių parodoje bendrovė Peugeot pristatys įvairių elektrinių automobilių ir krosoverių bei pateiks savo autonominio automobilio viziją. Taip pat čia įvyks elektroninio vienatūrio Peugeot Partner Tepee Electric ir Peugeot Instinct Concept koncepcinio automobilio pasaulinis debiutas.

Elegantiškomis vario ir juodos spalvomis apipavidalintas Peugeot parodų stendas, kurio plotas sudaro 2 300 m2, padalintas į kelis skyrius:

– Pasaulinė premjera – Peugeot Partner Tepee Electric

– Krosoveriai – pristatyta visa linija: 2008, 3008 ir 5008

– Elektromobiliai – šį kartą Peugeot pristato įvairių skirtingų elektroninių transporto priemonių: riedlentė, sulankstomasis dviratis, sportinis dviratis, motoroleris ir elektromobilis

– Peugeot Instinct Concept – šioje zonoje pristatytas naujoviškas autonominis sportinis konceptualus automobilius

– Peugeot Sport zonoje šeimininkauja sportiniai 208 GTi ir 308 GTi, taip pat 3008 DKR – užėmęs visas tris prizines vietas paskutiniame „Dakaro“ ralyje

– Lengvieji automobiliai – šioje zonoje eksponuojami Traveller, 108 Collection specialiosios versijos, 208, 308 ir 508 modelių GT-Line versijos; šios zonos lankytojai turės galimybę sužinoti apie bendrovės bendradarbiavimą su populiariu dainininku Mika

– Dvejų ir trijų ratų transporto priemonės – čia pristatyti motoroleriai Metropolis, GenZe ir Belville

Peugeot stendas suteikia galimybę pasinerti į krosoverių 3008 ir 5008 visatą. Svečiai turės progą išbandyti įvairias technologijas, pagalbos vairuotojui funkcijas ir 3D navigaciją, panaudojant Samsung Gear VR virtualiosios realybės akinius. Visiems norintiems paruošti 8 skirtingi simuliatoriai, demonstruojantys tokias pagalbos funkcijas važiavimo metu, kaip traukiamosios jėgos kontrolę, kalnų stabdžius, ekstremalaus stabdymo automatinę sistemą, aktyvią kruizo kontrolę su stabdymo funkcija ir aktyvią perspėjimo dėl išvažiavimo už savo eismo juostos ribų sistemą. Visos Peugeot vairuotojo pagalbos sistemos – tai dar vienas žingsnis autonominių (bepilotinių) automobilių sukūrimo link, kurie iki 2020 metų žada tapti tikrove.

Peugeot Instinct Concept – automobilio prototipas, po kurio sportišku ir dinamišku siluetu slypi naujausios ateities technologijos ir hibridinis variklis, kurio pajėgumas svyruos iki 300 arklio galių (PHEV). Instinct Concept gali važiuoti visiškai be vairuotojo pagalbos, nors klasikinio automobilio valdymo galimybė čia, vis dėlto, yra išsaugota. Šis automobilis turi keturis skirtingus važiavimo režimus: du aktyvaus važiavimo režimus (Drive Boost arba Drive Relax) ir du autonominio važiavimo režimus (Autonomous Sharp arba Autonomous Soft). Daugiafunkcė ir intuityvi vairuotojo vieta Responsive i-Cockpit® prisitaiko prie pasirinkto važiavimo režimo. Automobilis įsimina vairuotojo elgesio manieras ir pagal gautą informaciją parenka vairavimo stilių pasiūlydamas vairuotojui patinkančias muzikines kompozicijas, automobilio darbinį režimą ir komforto įrenginių nustatymus salone. Peugeot Instinct Concept gali skaityti informaciją iš vairuotojo išmaniųjų įrenginių (išmaniojo laikrodžio, telefono, socialinių tinklų ir pan.) ir, remiantis gauta informacija, pasiūlyti tinkamą aplinką salone ir parinkti tinkamą važiavimo stilių.

Peugeot ir toliau planuoja ekologinių elektromobilių plėtrą. Peugeot Partner Electric sujungė elektromobilio privalumus ir komfortišką važiavimą, kurie tapo vienatūrio Partner Tepee sėkmės kriterijumi nuo pat jo sukūrimo pradžios. Tyrimais įrodyta, kad daugumos Europos automobilių vairuotojų vidutinė dienos rida neviršija 60 kilometrų. Peugeot Partner Electric užtenka vieno įkrovimo nuvažiuoti 170 km atstumą – tai daugiau negu reikia kasdienei kelionei. Automobilyje įrengta 22,5 kWh talpos baterija ir 67 arklio galių elektros variklis. Dėl greitosios įkrovos įkrauti bateriją iki 80 proc. galima vos per 30 minučių.

Peugeot eC03 D7 – tai idealus dviratis miesto terpei. Šiame dviratyje įrengti trijų skirtingų talpos lygių baterijos, eigos rezervas sudaro atitinkamai 50, 70 ir 100 kilometrų.

Peugeot GenZe – Silikono Slėnyje pagamintas aukštos technologijos elektrinis skuteris, kurio pagaminimui autorių įkvėpė amerikietiški pikapai. Nuimamą akumuliatorių galima krauti per buitinį elektros lizdą, t. y. daugiau jums nebereikės ieškoti specialiųjų įkrovimo stočių. Tam, kad išsikrovusi baterija būtų įkrauta visiškai, pakaks tik 4 valandų (80 proc. baterija įsikrauna per 2 valandas), eigos rezervą sudaro 45 km.

Į 2017 metus bendrovė Peugeot įžengė gana drąsiai; 2016 metai buvo pažymėti pasauliniu pardavimų augimu, kurie sudarė 12,3 proc.; apskritai, buvo parduotos 1 919 460 transporto priemonės. Peugeot pardavimų spartus augimas buvo pastebėtas ir už Europos ribų – parduota 43 proc. nuo visos apimties, palyginti su praėjusiais metais, augimas sudarė 5 proc.

Populiariausias Peugeot modelis – „du šimtai aštuntasis“, ir nors jį jau sunku pavadinti naujove, šio modelio pardavimų augimas sudarė 8 proc. Didžiausiu pardavimų augimu (10 proc.) lengvųjų automobilių kategorijoje pasižymi 2008 modelis. Nepaprasta sėkmė lydėjo ir 3008 modelį – šiek tiek daugiau nei per keturis mėnesius buvo užsakyta 100 000 tokių automobilių. Pardavimų augimas komercinių automobilių segmente sudarė 10 proc. (Partner +20 proc., Expert +20 proc., Boxer +20 proc.).