Žurnalas „Top Gear“ didžiojoje kelionėje per Baltijos šalis „Metų automobilis 2014“ dalyvavusį „Peugeot 308“ išrinko ekologiškiausiu automobiliu.

Post thumbnail

„Naujasis „Peugeot 308“ ekologiškiausiu ir ekonomiškiausiu 2014 metų automobiliu išrinktas visiškai pelnytai. Jo degalų sąnaudos yra tik nuo 3,4 l/100 km, o CO2 tarša − vos nuo 95 g/km“, − komentuoja „Peugeot Baltic“ rinkodaros vadovė Kerli Maro.

Kelionėje vienu iš bandytojų buvęs automobilių entuziastas, ansamblio „Supernova“ dainininkas Rainer Michelson žurnalui „Top Gear“ sakė, kad 308-asis modelis gerokai nustebino: „Pradžioje šiek tiek svetimas mažas vairas ir aukščiau pakeltas rodmenų blokas vis dėlto pasirodė esantys patogūs sprendimai. Apibendrindamas galiu pasakyti, kad tai labai geras automobilis.“

Konkurse dalyvavo 14 gamintojų su 22 naujais automobilių modeliais. Kelionė prasidėjo gruodžio 10 d. Vilniuje, tęsėsi per Kauną, Klaipėdą, Liepoją, Ventspilį, Rygą, Tartu ir Pernu, o gruodžio 19 d. automobiliai pasiekė Taliną. Pakeliui karavanas aplankė automobilių istorijai ir automobilių sportui svarbias vietas, muziejus. Kelionėje automobiliai išbandyti automobilių sporto trasose, karjeruose ir oro uostų teritorijose. Iš viso nuvažiuota 2250 kilometrų. Žiuri priklausė „Top Gear“ Lietuvos, Latvijos ir Estijos redaktoriai ir žurnalistai, 30 žurnalo skaitytojų ir specialiųjų svečių – automobilių srities, sporto ir pramogų pasaulio žvaigždžių.

Kelionėje „Top Gear“ prizai 2014“ žiuri išrinko Baltijos šalių metų automobilį ir laimėtojus 12-oje kategorijų: metų visureigis, metų tūrinis universalas, metų sportinis automobilis, metų sedanas, metų hečbekas, metų šeimos automobilis, metų saugiausias automobilis, „Delfi“ metų automobilis,  „TopGear“ skaitytojų metų automobilis, „Nesteoil“ ekologiškasis automobilis,  metų nuolaidos automobilis ir metų išmanusis automobilis.